Stosowane w naszych realizacjach szkło profilowe pochodzi od światowego lidera w produkcji szkła - firmy Pilkington NSG. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że stosowane przez nas szkło cechuje się najwyższymi standardami jakościowymi, a obsługa i terminowość dostaw stoją na najwyższym poziomie.

Szkło profilowe jest szkłem sodowo – wapniowo – krzemianowym i pod względem składu chemicznego nie różni się od standardowego szkła płaskiego. Powstaje ono w kilkuetapowym procesie produkcji, gdzie najpierw z roztopionej masy szklanej jest tworzona wąska wstęga szklana, która następnie przy wykorzystaniu walców formowana jest do kształtu ceownika szklanego. Po tym etapie ceowa wstęga szkła przechodzi przez komory schładzające, w których podlega ono procesowi kontrolowanego obniżania temperatury w taki sposób, aby usunąć ze niego naprężenia termiczne. W kolejnych etapach produkcji następują procesy kontroli jakości, cięcia i pakowania.

W dbałości o najwyższą jakość szkła producenci wykorzystują najnowocześniejsze oprzyrządowanie, które w sporej mierze stworzone jest specjalnie na potrzeby produkcji szkła profilowego. Nad wszystkimi etapami produkcji i sprzedaży czuwają wysoko wyszkoleni specjaliści.

Szkło profilowe wraz z pozostałymi elementami systemów mocowania, dzięki swojej wysokiej jakości zapewnia wysoką estetykę wykonywanych z nich przeszkleń. Jednocześnie będąc rozwiązaniem efektywnym kosztowo oraz atrakcyjnym estetycznie stanowi ono ciekawą alternatywą dla standardowych systemów aluminiowo - szklanych.

Zalety szkła profilowego oraz jego niepowtarzalny wygląd znajdują uznanie wśród architektów i inwestorów na całym świecie, co potwierdzają setki realizacji, z których wiele otrzymuje nagrody w konkursach architektonicznych.

Zapraszamy do współpracy inwestorów, architektów i firmy budowlane. Wieloletnie doświadczenie i wiedza techniczna naszych dostawców oraz nasze doświadczenie jako projektanta i wykonawcy przeszkleń ze szkła profilowego zapewnią Państwu kompleksową i profesjonalną obsługę od momentu powstawania koncepcji i projektowania do etapu wykonawstwa przeszkleń na budowie.

Systemy szkła profilowego